24 października w naszej szkole odbył się konkurs „Moje zainteresowania” oraz prezentacja prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursu profilaktycznego pt. „Porozmawiajmy
o uzależnieniach i AIDS”.
W pokazie talentów wzięło udział 22 uczniów, którzy w różnej formie zaprezentowali swoje hobby. Mogliśmy zobaczyć układy taneczne, akrobatyczne, posłuchać śpiewu, gry na cymbałach, bębnie. Pasje, których się nie dało zaprezentować na żywo, poznaliśmy dzięki prezentacjom multimedialnym lub słownym wystąpieniom. Chłopcy z klasy piątej zaprezentowali własnoręcznie skonstruowany wzmacniacz i wykrywacz metalu.
Uczestnicy zaskoczyli różnorodnością swoich zainteresowań. Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie widzów. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, że w naszej szkole kryje się tyle talentów.
Widzowie mogli również zobaczyć plakaty przygotowane w ramach konkursu „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”. Dwie prace zostały nagrodzone.
Korzystając z okazji zaprezentowano w ramach profilaktyki uzależnień film „Jak to działa: dopalacze”. Po projekcji filmu przeprowadzono pogadankę, której zadaniem było uświadomienie uczniom, jakim zagrożeniem są dopalacze i inne używki. Następnie przeprowadzono quiz dotyczący szkodliwości dopalaczy, w którym udział wzięli obecni uczniowie. Z pośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowano 3, których autorzy zostali nagrodzeni.
Nagrody w ramach konkursów oraz materiały potrzebne do ich organizacji ufundowała Gmina Łańcut.














